Nynke van der Ploeg
Directeur
Welke opleiding heb je gevolgd?
Ik heb eerst Bestuurskunde gestudeerd aan de Universiteit Twente en daarna een tweede master Economie aan the American University in Washington DC, Verenigde Staten.
Wat wil je bereiken met je lessen/werkzaamheden bij Toonbeeld?
Ik geloof in de kracht van de verbeelding en in de kracht van het beoefenen van kunst en cultuur. Dat is wat ons tot mensen maakt. En iedereen doet aan kunst- en cultuur ook al denken veel mensen van niet. Er is een bak aan wetenschappelijk bewijs dat kunstonderwijs het brein van kinderen (en alle andere mensen) in positieve zin verandert, het versterkt de vaardigheden om aandacht vast te houden, emoties te reguleren, geheugen te versterken, cognitieve en sociale vaardigheden etc. Maar los daarvan, er is gewoon niks fijners dan met zijn allen muziek en kunst te maken. Dat plezier gun ik ieder kind en elke inwoner. En daar werken we elke dag heel hard aan met een geweldig team!
Welke artiesten/kunstenaars inspireren je?
Niet één iemand in het bijzonder, maar sommige muziekstukken kunnen mij ontzettend raken, o.a. werken van Rachmaninov en Fauré, maar het mag ook pop of funk zijn, Santana, I love it, ik luister alles! En van sommige beeldende kunstwerken ben ik zo onder de indruk dat ik niet uitgekeken raak!
Wat is jouw favoriete quote?
Het kan wél!